Stworzenie jakościowego wydruku kolekcjonerskiego to wyzwanie, któremu mogą podołać tylko najlepsi. To jedne z najtrudniejszych wydruków ze względu na wysokie wymagania względem ich najwyższej jakości. Jak stworzyć jakościowy wydruk kolekcjonerski? Przedstawiamy 5 najważniejszych czynników, o które trzeba zadbać, aby uzyskać wydruk spełniający oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

 

Sprawdzone metody

Do wykonania wydruku kolekcjonerskiego trzeba wykorzystać odpowiednią metodę. Tylko niektóre sposoby druku sprawdzają się w tym zastosowaniu. Wyrazistość i doskonała kolorystyka to cechy dobrych wydruków kolekcjonerskich, o których nie ma mowy w przypadku zastosowania pierwszej lepszej metody. Zamiast eksperymentów wybieramy sprawdzone rozwiązania, czyli druk z wykorzystaniem opatentowanej technologii DigiGraphie stworzonej przez słynnego producenta sprzętu drukarskiego – firmę Epson. Należymy do wąskiego grona ekspertów, którzy uzyskali certyfikat druku DigiGraphie.

Szacowana trwałość wydruków DigiGraphie to nawet ponad 100 lat, natomiast producent bezpiecznie zapewnia o 60-letniej trwałości, co również jest fenomenalnym wynikiem. Warto podkreślić, że zapewnienia te nie są gołosłowne, lecz wynikają z wyników badań przeprowadzonych przez dwa renomowane laboratoria:

  • Wilhelm ImagingResearch,
  • Laboratoire National de Métrologie et d’Essais.

 

Szeroka przestrzeń barwna

Dzieła sztuki to mnogość barw, których wierne odwzorowanie to warunek konieczny uzyskania wartościowego wydruku. Dlatego też technologia druku stosowana do tworzenia egzemplarzy kolekcjonerskich musi cechować się szeroką przestrzenią barwną. Jak nietrudno się domyślić, warunek ten spełnia technologia DigiGraphie o niespotykanej szerokości przestrzennej barw, umożliwiająca doskonałe odwzorowanie kolorów dzieła.

 

Odpowiednie podłoże

Jakość to nie tylko wyrazistość i trafne odwzorowanie kolorów, ale też trwałość i właściwa faktura wydruku. Te natomiast są uzależnione nie tylko od zastosowanej technologii, ale też rodzaju zastosowanego podłoża. Podłoże warto wybierać z myślą o przyszłym zastosowaniu wydruku. Doradzamy najlepsze rozwiązania w poszczególnych sytuacjach. Warto jednak zaznaczyć, że w tym obszarze technologia DigiGraphie ma duże możliwości, dając szansę na osiągnięcie jakościowych wydruków na szerokiej gamie materiałów. Ostateczny wybór podłoża zależy zatem od Klienta.

 

Niewielki nakład – uwaga skupiona na jakości

Wydruki kolekcjonerskie nie powinny nosić znamion druku masowego, gdyż nie sprzyja to jakości. Technologia DigiGraphie to sposób na druk w niewielkim nakładzie, który przekłada się na podwyższoną jakość. Nie ogranicza nas niewielka ilość czasu przeznaczona na wydruk licznych egzemplarzy. Skupiając się jedynie na jakości niewielkiej liczby wydruków, możemy zadbać o każdy detal, zapewniając najwyższą możliwą jakość.

 

Indywidualne oznakowanie

Pragniemy podkreślić, że każdy wydruk w naszym wykonaniu to egzemplarz oryginalny i niepowtarzalny. Wydruki są podpisywane, oznaczane i numerowane, co zapewnia wysoką ochronę przed plagiatem. Rozwiązanie to zapewnia również szerszy wachlarz możliwości w zakresie prezentowania i promowania dzieł sztuki. Dzięki temu śmiało można stwierdzić, że oryginalność wydruku równa się jego wyższej jakości, a co za tym idzie – wyższej wartości.

 

Wydruki kolekcjonerskie wymagają zastosowania najlepszych metod, aby wartość stworzonych egzemplarzy była wysoka. W naszej pracowni wykorzystujemy najlepszą z dostępnych metod i stosujemy zaawansowane, sprawdzone urządzenia. To wszystko w wykonaniu specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

Sprawdź naszą ofertę i dowiedz się więcej na temat: wydruki archiwalne FineArt.

Paste your AdWords Remarketing code here