Wydruk canvas – dlaczego warto rozejrzeć się za obrazami na płótnie?

Obrazy na płótnie to jedna z tradycyjnych form prezentacji sztuki i mimo upływu lat się nie starzeje 😉 Ale czy to jest argument dlaczego warto? Chyba nie:-)

Myślę, że główną zaletą fotoobrazu na płótnie jest jego prostota.

W czasach, w których ciągle gdzieś biegniemy, dostaniesz od nas gotowy prezent dla bliskich,  którego nie musisz oprawiać w żadne ramy. Jest bezpieczny w transporcie, nie ma żadnej szyby, która może się rozbić. Świetnie się na niego patrzy, bo drukujemy głównie na płótnach matowych, żadnych refleksów. Oczywiście na płótnie błyszczącym też wydrukujemy Twoje obrazy, jeśli taki będzie Twój wybór. Ale trzeba pamiętać, że tu refleksy będą:-)

Waga to też zaleta, bo gdybyś chciał powiesić na swojej ścianie fotografie w bardzo dużym formacie załóżmy 150 x 100 cm oprawioną w drewnianą dębową ramę w passepartout z szybą muzealną, to do powieszenia takiego obrazka będziesz potrzebował drugiego kompletu rąk i bardzo konkretnego mocowania w ścianie. Tymczasem takiej samej wielkości obraz na płótnie powiesisz w swoim salonie sam, w dodatku nie będziesz musiał używać do tego młota udarowego. Wystarczy bardzo prosty patent z Ikei. Ba, Panowie… Taki obraz może z powodzeniem powiesić Wasza lepsza połowa 🙂

Kolejną zaletą obrazu na płótnie jest bardzo duża ilość dostępnych formatów i tak naprawdę tutaj możemy żonglować pomysłami. Jedynie nie wydrukujemy dla Ciebie takich formatów jak kółko czy trójkąt, może trapezów też nie 🙂

 

 

 

Fotoobraz – jaka ma być rozdzielczość zdjęcia?

Oczywiście – im większa tym lepsza, ale jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie ma, bo należy pamiętać o kilku rzeczach.

Załóżmy, że masz plik, który ma 2000×3000 pikseli a chcesz wydrukować format 100×70, każdy Geek grafiki komputerowej powie Ci, że się nie da. W moim przekonaniu nie będzie miał racji lub prawie nie będzie miał racji :-).  Już tłumaczę dlaczego.  Otóż przy druku płócien parametry techniczne pliku są ważne, ale nie najważniejsze. Pamiętaj – obrazu na płótnie w rozmiarze 100×70 nie da się oglądać z odległości 5 cm, bo nasze oczy nie rejestrują obrazu w szerokiej perspektywie 🙂

Tak duże powiększenia ogląda się z odległości 1,5 – 2 m i dopiero wtedy jesteśmy w stanie objąć wzrokiem całą powierzchnię obrazu. I znowu oceniamy obraz naszym wzrokiem, który nawet zaopatrzony w okulary z denkami od musztardy nie wychwyci z takiej odległości niedociągnięć pliku.

Trzeba pamiętać jeszcze o jednej rzeczy, że canvasy na których drukujemy mają ładny przeplot włókna, który właśnie przez swoją strukturę jest w stanie nieco zgubić niedociągnięcia pliku. Pamiętaj, jeśli będziesz miał jakieś wątpliwości, wystarczy nas poprosić o sprawdzenie pliku przed drukiem i kontakt z Tobą w tej sprawie. To o czym piszę powyżej, jest skierowane do osób, które nie posiadają odpowiedniej wiedzy, narzędzi do przygotowania pliku do druku.

 

 

 

Canvas – materiał do druku. Jakiego używamy?

Pisząc te słowa pracujemy na trzech materiałach, a w planach mamy wprowadzenie jeszcze czwartego materiału – takiego Premium przez duże P.

Materiał podstawowy, na którym wykonujemy najwięcej druków to sztuczne płótno poliestrowe. Poza tym, że jest to materiał poliestrowy, a po zadruku ma mniejszą trwałość i drobniejszy przeplot włókna, to w niczym nie ustępuje pozostałym materiałom.

A pozostałe dwa materiały to matowa bawełna o bardzo ładnym przeplocie włókna, na którym Twój fotoobraz ze zdjęcia będzie wyglądał idealnie. Podstawową zaletą canvasów drukowanych na tym materiale jest idealnie matowa powierzchnia, niedająca żadnych refleksów, jak również bardzo wysoka trwałość nadruku, liczona na kilkadziesiąt lat. Kolejnym bardzo ładnym canvasem jest bawełna semi błyszcząca – trochę przypomina ceratę 😉 Ale mamy wielu klientów, którzy wolą powierzchnie błyszczące, na których kolor daje efekt większej wyrazistości, błyszcząca bawełna ma wielu zwolenników.

 

 

 

Jak oprawić fotoobraz? Czy muszę oprawiać fotoobraz?

Są w sumie trzy szkoły.

  1. Najczęściej obrazy na płótnie są wieszane bez żadnej oprawy, na boku obrazu zostawimy zadruk (fragment w lustrzanym odbiciu, który znajduje się na jego przodzie). Wygląda to bardzo efektownie.
  2. Druga ewentualność polega na tym, że gotowy obraz na płótnie naciągniętym na krosna „wkłada” się w gotową ramkę, którą roboczo nazywamy american box – ta opcja już wkrótce pojawi się u nas. Fajne bardzo minimalistyczne rozwiązanie.
  3. Trzecie, ostatnie rozwiązanie, to oprawa w dowolną ramę, którą sobie wybierzesz. Taką usługę zrealizuje ramiarz w Twojej okolicy. Ty tylko musisz dostarczyć mu obraz u nas wydrukowany.

 

 

 

Jak zabezpieczyć fotoobraz? Czyli dwa słowa o werniksach

Jeśli wydrukowałeś obraz na płótnie u nas, masz święty spokój. Drukujemy tylko oryginalnymi pigmentami, a nasze wydruki są bardzo trwałe, odporne na działanie promieni UV, nie płowieją, nic się z nimi złego nie dzieje.

Gorzej jeśli wybrałeś jakieś tanie rozwiązanie, wtedy jesteś w kropce bo nawet werniksowanie nie pomoże. Nasze druki można werniksować, ale nie ma takie potrzeby – chyba że zależy Ci na zabezpieczeniu zadruku przed uszkodzeniami mechanicznymi. Warto do tego wybrać werniks dedykowany do druku pigmentowego, wcześniej dokształcić się w tym zakresie w internecie. Źle dobrany werniks może wpłynąć negatywnie na tonacje Twojego wydruku, również źle nałożony werniks może spowodować wyraźne nieładne smugi na wydruku. Pamiętaj o tym!

 

 

 

Jak wysłać fotoobraz?

W dobie internetu i tanich przesyłek kurierskich, całe zamówienie możesz złożyć przez naszą stronę. My wyślemy do Ciebie gotowy fotoobraz ze zdjęcia.

Możesz być spokojny, bezpiecznie pakujemy Twój fotoobraz, żeby podczas transportu nic złego mu się nie stało. Twój canvas będzie przez nas zawinięty przezroczystą folią strecz, następnie owinięty dwukrotne folią bąbelkową a na koniec spakowany do kartonu z zabezpieczeniem styropianowym miejsc najbardziej wrażliwych.

Paczka jest dodatkowo ubezpieczona a korzystamy z najlepszych na rynku dostawców usług kurierskich.

Zapoznaj się  z naszą ofertą i zamów już dziś Twoje zdjęcia na płótnie!

Paste your AdWords Remarketing code here