ZDJĘCIA WIELKOFORMATOWE - FOTOPLAKAT

To najwyższej jakości fotografia wykonana drukiem pigmentowym na papierach fotograficznych, cechująca się wiernym odwzorowaniem kolorów i detali oraz niezwykłą trwałością druku.

Dlaczego warto?

Zalety druku wielkoformatowego XXL na ploterach marki Epson, w tym na jej najlepszym urządzeniu Epson SURECOLOR SC P9000, oznaczają przełom dla odwzorowania barw a jednocześnie całych obrazów.

Uzyskany dzięki tej maszynie efekt to doskonała jakość, wysoka precyzja odwzorowania barw, płynne przejścia tonalne, a w przypadku prac czarno białych – neutralność barw z wysokim poziomem czerni wyrażonej w D-max. Doceni to każdy profesjonalista w dziedzinie wydruku wielkoformatowego.

Zdjęcia wielkoformatowe XXL czy potocznie fotoplakaty, wykonane w technologii Epson charakteryzuje realizm wydruku, tak istotny w odniesieniu do reprodukcji dzieł sztuki czy kopii prac artystycznych, którym zapewnia się najwierniejszą zgodność z oryginałem. Ten efekt oferujemy dzięki specjalnym atramentom pigmentowym Epson UltraChrome PRO™HDR, których gamut barwny jest w stanie pokryć przestrzeń ADOBE RGB.

Nie bez znaczenia jest także powtarzalność wykonywanych kopii, co stanowi przewagę konkurencyjną nad innymi technikami druku. Plakat – zdjęcie wydrukowane w naszym laboratorium to fotoplakat wysokiej jakości na najlepszych mediach papierniczych i pigmentowych.

powiekszenia zdjęcia-wydruk plakatów-zdjęcie xxl-fotosilesia
Oryginalne pigmenty Epson UltraChrome PRO™HDR

Najlepszy park maszynowy

Wydruk wielkoformatowy to fotoplakat wspaniale zdobiący ściany wnętrz każdego domu ale też najlepszy sposób prezentacji prac fotograficznych, organizowanych przez instytucje publiczne i prywatne w ramach wystaw, wernisaży i podobnych eventów.

 TECHNOLOGIA – WYDRUK WIELKOFORMATOWY WG. EPSON

Wydruki wielkoformatowe potocznie mówiąc plakaty, realizujemy w technologii druku wielkoformatowego pigmentowego na najwyższej klasy ploterach marki Epson.

Firma Epson to jeden z liderów w obszarze produkcji zaawansowanych urządzeń drukujących, stosująca innowacyjne rozwiązania, mające na celu sprostanie wymaganiom współczesnej fotografii.

Zdjęcia XXL – plakaty, wykonujemy na ploterze Epson SURECOLOR SC P9000. Jest to zaawansowane technologicznie i niewątpliwie najlepsze urządzenie do druku wielkoformatowego z jakością archiwalną. Pozwala uzyskać najwyższe standardy druku dla plakatu.

Zaufały nam takie instytucje jak: Muzeum Śląskie, Teatr Śląski, Muzeum Miasta Katowic, ZPAF, Związek Polskich Fotografów Przyrody, Katowice Miasto Ogrodów oraz wiele firm prywatnych.

Nasza drukarnia ma za sobą wiele realizacji wystaw i ekspozycji wydruków wielkoformatowych. Doradzimy Ci w oparciu o nasze długoletnie doświadczenie.

Wiemy jak zarządzać barwą

Wszystkie Wasze prace są wykonywane na najlepszych dostępnych mediach fotograficznych. Sami przez lata przetestowaliśmy wiele firm. Jeśli jakiś producent nie spełniał naszych wymagań, jego oferta była dyskwalifikowana i tak po latach selekcji, doboru najlepszych materiałów, stale współpracujemy  z takimi markami jak Epson, PermaJet, Tetenal. Zaufaliśmy tym markom i do tej pory nie zawiedliśmy się.

Wszystkie emulsje fotograficzne, na których pracujemy, są przez nas profilowane.

Należymy do elitarnego międzynarodowego grona pracowni druku wielkoformatowego, posiadających międzynarodowy certyfikat druku DigiGraphie. Takim statusem może pochwalić się tylko kilka pracowni w Polsce.

W specjalnym wydaniu Digital Camera z grudnia 2017 ukazał się artykuł o naszej pracowni także w kontekście druku wielkoformatowego. 

Zaprojektuj swój fotoplakat i zleć nam wydruk wielkoformatowy, taki plakat ze zdjęcia XXL to – podobnie jak wydruk canvas – wspaniały prezent dla bliskiej osoby, współpracownika, partnera biznesowego. 

Możesz w nietuzinkowy sposób ozdobić ścianę w swoim mieszkaniu, biurze lub w innej przestrzeni Twojej działalności. Plakat, fotoobraz czyli zdjęcie na druku wielkoformatowym to ulubiony sposób naszych klientów na efektowne wykończenie wnętrz obok wydruków canvas czyli obrazów na płótnie. Realizacją takiego plakatu możesz sobie zrobić prawdziwą przyjemność:-)

Wydruki archiwalne na papierze hahnemuhle photo rag pearl

POBIERZ PROFILE ICC WRAZ Z INSTRUKCJĄ INSTALACJI NA TWOIM KOMPUTERZE.

rama amerykańska - krawędź

Dobierz odpowiedni papier do Twoich wydruków

Papiery standardowe

Papier Standard Glossy

Szlachetny śnieżnobiały papier o błyszczącej powierzchni, odporny na wodę, szybkoschnący, polecany do wydruków zdjęć, portretów oraz fotografii, gdzie wymagana jest najwyższa jakość użytego nośnika. To plakat o wysokiej jakości fotograficznej.

Dostępne formaty szerokości druku wielkoformatowego: 61cm

Papier Standard Luster

Tetenal HD Satin przeznaczony jest do drukowania obrazów fotograficznych (także tych o najwyższych wymaganiach jakościowych), powierzchni wystawowych, oraz innych grafik na wielu różnych typach drukarek. Średnia jasność, wysoka gęstość maksymalna i odporność na odblaski sprawiają że papier rodzaju Tetenal HD Satin oferuje duży gamut koloru i długotrwałą stabilność plakatu.

Druk wielkoformatowy – dostępne formaty szerokości druku: 61cm, 110 cm

Papier Standard Matt

Piękny w pełni matowy papier brytyjskiej papierni PermaJet, świetnie podkreślający szlachetność Waszych zdjęć, bardzo ostry, pełen szczegółów w światłach jak i w cieniach. Plakaty na tym papierze spodobają się na pewno!

Wielkoformatowy druk- dostępne formaty szerokości druku: 61cm i 110cm

Papiery Premium Fine Art ( Bawełniane, Baryta)

Papier Premium Silk

Papier o dużej gramaturze jak na papiery standardowe fotograficzne, charakterystycznej strukturze plastra miodu.

Bardzo zbliżony w swojej strukturze do legendarnych fotolabowych papierów takich jak Kodak Endura Silk czy Fuji DPII Silk, najczęściej wybieranych papierów przez fotografów ślubnych. W porównaniu do nich Tetenal Raster Silk jest w stanie odwzorować zdecydowanie większy zakres kolorów na Twoje fotoplakaty. 

Wielkoformatowy druk – dostępne formaty szerokości druku: 61cm

Papier Premium Baryta Gold Silk

Papier barytowy to współczesna wersja klasyki. To luksusowy  papier barytowy na bazie alfa-celulozy, z dodatkową powłoką siarczanu baru. Papier o wysokiej gramaturze 315g/m2. To papier do wydruków FineArt owych  z przepięknym satynowym wykończeniem  stanowiący idealne  medium dla profesjonalnych wydruków artystycznych.

PermaJet Baryta Gold Silk został stworzony z myślą o artystach fotografach, którzy chcą mieć pewność, że wybrane przez nich podłoże pozwoli im uzyskać perfekcyjną dokładność i wysoką dynamikę obrazu.

Z pewnością zadowoli każdego, komu zależy na wydrukach o wyjątkowej ostrości szczegółów. Wydrukuj swój fotoplakat na tym papierze i ciesz się niepowtarzalnym efektem.

Wielkoformatowy druk – dostępne formaty szerokości druku: 61 cm

Papier Premium Portrait White

To papier w 100% bawełniany, o przyjemnym gładkim podłożu  stanowiący idealne  medium dla profesjonalnych wydruków artystycznych. PermaJet Portrait White to papier rodzaju bezkwasowego, który nie zawiera optycznych rozjaśniaczy, dzięki czemu fotoplakaty cechuje trwałość oraz stabilność. Został stworzony z myślą o artystach fotografach, którzy chcą mieć pewność, że wybrane przez nich podłoże pozwoli im uzyskać perfekcyjną dokładność i wysoką dynamikę obrazu.

Z pewnością zadowoli każdego, komu zależy na wydrukach o wyjątkowej ostrości szczegółów. Taki efekt fotoplakat może mieć tylko na tym papierze!

Wielkoformatowy druk – dostępne formaty szerokości druku: 61 cm.

Papier Premium Photo Art Silk

Photo Art Silk  to naprawdę wyjątkowy papier, gładki i całkowicie bezkwasowy o gramaturze 290g/m2 do wydruków artystycznych. Pokryty jest niepowtarzalną, półbłyszczącą warstwą o delikatnie jedwabistym wyglądzie, który dodaje wydrukowi na tym papierze niepowtarzalnego charakteru. Ta znakomita powłoka jest niewidoczna aż do momentu nałożenia atramentu na plakat.

 

Wielkoformatowy druk – dostępne formaty szerokości druku: 61 cm.

Wystawy fotograficzne

Zapraszamy do kontaktu z nami. Dla Klientów chcących zamówić większą ilość wydruków  przygotujemy specjalny cennik. Doradzimy w temacie wyboru papieru fotograficznego i zamówimy wybrane medium do wydruku wielkoformatowego. Pomożemy w wyborze oprawy i zawieszenia. Doradzimy w przygotowaniu plików do wydruku.

Wydruki wielkoformatowe są odporne na światło i utlenianie, nie tracą barw wraz z upływem czasu, dlatego mogą wspaniale funkcjonować bez szyby czy plexi. Na życzenie, możemy wydruki wzmocnić podklejając je np. pianką PCV lub płytą Dibond.

2 + 7 =

jedyne słuszne laboratorium fotograficzne w katowicach! 

zosia paśnik

Profesjonaliści w każdym calu. Bardzo rozległa oferta formatów i papierów, przy czym nawet najmniejsze odbitki z Labu robione są z dbałością o poprawny wygląd ( kolory, tonacja, neutralność bw) Szybka realizacja, miło i konkretnie. Korzystam z usług i zdecydowanie polecam!

Obywatel Gorniczy

Szybka fachowa obsługa ,fajna jakość zdjęć Polecam

Michał Witkowski

Już wiele razy drukowałem w Fotosilesia.pl moje odbitki oraz fotoboardy. Jestem zadowolony ze współpracy. Zawsze otrzymuję zamówienie na czas i tak jak prosiłem. Polecam ekipę Fotosilesia, tym bardziej, że można zawsze liczyć na ich fachowe doradztwo! 

Grzegorz Skiera

Pełen profesjonalizm i porozumienie z klientem. Pracownicy to magicy fotografii, więc wszystkie odebrane zdjęcia były zrobione na najwyższym poziomie. Szeroki wybór rozmiarów i papierów fotograficznych, a panowie zawsze służą poradą. Bardzo polecam to miejsce 

Anna Kochanowicz

Cennik przykładowych formatów.

Papier 20×30 30×40 50×70 60×40 100×70 100×100
Papier  Standard Luster 260 9,60 19,20 56,00 38,40 112,00 160,00
Papier  Standard Glossy 260 9,60 19,20 56,00 38,40 112,00 160,00
Papier  Standard Matt 240 9,60 19,20 56,00 38,40 112,00 160,00
Papier Premium Silk 290 10,80 21,60 63,00 43,20
Papier Premium Gold Silk 16,80 33,60 98,- 67,20
Papier Premium Portrait White 17,40 34,80 101,50 69,60
Papier Premium Art Silk 17,40 34,80 101,50 69,60

Termin realizacji:

2  do 5 dni robocze (czas liczony od momentu potwierdzenia przyjęcia zamówienia do realizacji).

Odbiór osobisty w siedzibie pracowni w dni robocze po godzinie 16.00.

Korekcja kolorystyczna + 74 PLN za 1 m2.

Edycja graficzna/praca z grafikiem – tylko po wcześniejszym umówieniu się na termin, koszt 6,15 PLN/1 min.

Usługa ekspres (skrócony czas realizacji) – minimum 3h +50% do ceny wyliczonej przez system zamówień. Podczas składania zamówienia w komentarzu prosimy dopisać ekspres.

 

Paste your AdWords Remarketing code here