Zdjęcia to piękne pamiątki, dzięki którym nigdy nie zapomnisz o ważnych dla siebie chwilach. Decydując się na wywołanie zdjęć, warto wiedzieć, jak przechowywać odbitki, żeby nie uległy one zniszczeniu. Warto również mieć świadomość, że zdjęcia mogą zostać wywołane w różnej jakości, co również będzie miało wpływ na ich trwałość.

Odbitki HD – postaw na doskonałą jakość

Zależy Ci na tym, żeby twoje ulubione zdjęcia były z Tobą przez długie lata, nie tracąc jakości? W takim razie polecamy odbitki HD, które powstają w suchym labie. Drukowanie bez chemii fotograficznej pozwala na uzyskanie większej przestrzeni kolorystycznej, niż ma to miejsce w standardowym minilabie. Dzięki temu rozwiązaniu oprócz lepszych kolorów odbitki HD wyróżniają się również większą trwałością. Jeżeli zdecydujesz się na wywołanie zdjęć tą metodą, możesz być pewny, że przetrwają one długie lata w niezmienionym stanie.

Prawidłowe nawyki związane z przechowywaniem zdjęć

Zastanawiasz się, jak przechowywać zdjęcia, aby móc cieszyć się ich dobrym stanem przez długi czas? Oczywiście, jeżeli nie zależy Ci na posiadaniu fizycznych odbitek, to dobrym pomysłem może być trzymanie zdjęć na dysku twardym. W ten sposób możesz mieć bardzo dużo zdjęć w jednym miejscu bez konieczności posiadania dużej ilości fizycznej przestrzeni do przechowywania ich. Niemniej przeglądanie zdjęć w formie fizycznej to zupełnie inne doświadczenie niż przewijanie obrazów na komputerze czy telefonie.

Jeśli zatem zależy Ci na tym, aby posiadać odbitki, istnieje kilka wartych polecenia sposobów na przechowywanie zdjęć w formie papierowej. Jedną z metod może być trzymanie ich po prostu w pudełku. Wybierz odpowiedniej wielkości pudełko, do którego będziesz w stanie swobodnie wkładać zdjęcia bez zaginania ich. Ten sposób umożliwia też łatwe katalogowanie zdjęć. Wystarczy, że na pudełku umieścisz odpowiednie etykiety, informujące o jego zawartości. Pudełko na zdjęcia będzie chronić Twoje odbitki przed działaniem światła i pognieceniem.

Możesz również zdecydować się na ramki lub klasyczne albumy. Jeżeli masz taką możliwość, unikaj wklejania zdjęć. Dzięki temu zawsze będziesz mógł zmienić ich ułożenie lub przenieść je w inne miejsce. Zdjęcia XXL możesz przechowywać w odpowiednio dużej ramce, umieścić je pomiędzy arkuszami papieru lub po prostu w odpowiednio dużych albumach fotograficznych.

Jeżeli zależy Ci na zachowaniu wysokiej jakości zdjęć, koniecznie przechowuj je w dobrych warunkach. Zmiany temperatury oraz duża wilgotność powietrza negatywnie wpływają na jakość zdjęć, które stają się wyblakłe. Decydując się na przechowywanie odbitek w formie papierowej, postaraj się zapewnić im suche powietrze oraz stosunkowo niską temperaturę, która może znacząco zwiększyć trwałość Twoich zdjęć. Pamiętaj również, że na trwałość zdjęć wpływają również zanieczyszczenia. Dlatego staraj się nie trzymać odbitek na wierzchu, tylko od razu chować je do pudełek lub wkładać do ramki czy też albumu.

Paste your AdWords Remarketing code here