Jak myślicie, czy jest różnica między wydrukiem na płótnie oprawionym na krosnach a tym bez? Odpowiedź jest prosta – oczywiście, że tak.

 

Jak wygląda standardowy wydruk canvas bez ramy?

Sam wydruk na płótnie jest często nazywany “szmatką”, czyli niczym innym jak kawałkiem zadrukowanego materiału, który trzeba następnie w jakiś sposób wyeksponować.

Taką „szmatkę” można np. podkleić do standardowej ramki z szybą, a dokładając do tego passe partout uzyskamy ciekawie wyglądającą kompozycję.

Minusem takiego rozwiązania jest z pewnością szyba, pod którą struktura płótna wygląda nieciekawie, ponieważ prawie jej nie widać. W moim przekonaniu struktura materiału  powinna stanowić atut takiej formy przedstawiania wydruku.

Najczęściej wybieraną formą jest jednak ta oprawiona na krosnach malarskich. Czyli na wspomnianej wcześniej “szmatce” do której podczas procesu druku dodajemy jeszcze 4 cm lustrzanego odbicia krawędzi zewnętrznej grafiki, która jest nam potrzebna do nawinięcia krosna na listwę. Następnie po naciągnięciu materiału na krosna, taki obrazek jest gotowy do powieszenia.

 

Rama amerykańska

Jakby nie było, wydruk na płótnie sensu stricto nie posiada ramki. Dochodząc do sedna, postanowiliśmy to zmienić i już za chwile będziecie mogli oprawić swój obraz w ramkę typu americana.

Jest to oprawa bez szybowa i lekka. W doskonały sposób wyeksponuje ona strukturę płótna, bez żadnych odblasków. Do wyboru będą cztery rodzaje listew, wszystkie z wyraźnym zaakcentowaniem usłojenia drewna.

Proponujemy takie kolory jak: biały, czarny, jasna brzoza czy dąb.

kolory ram amerykańskich

Do tej pory wprowadziliśmy kilkanaście standardowych formatów.

Jeśli któregoś z nich zabraknie w naszej ofercie, nie przejmuj się! Nic nie stoi na przeszkodzi, żeby taką ramkę na odpowiedni wymiar sprowadzić specjalnie dla Ciebie. Pamiętaj, to Ty jesteś dla nas najważniejszy!

Poniżej przedstawiamy przykładowe oprawy obrazów na płótnie:

Paste your AdWords Remarketing code here